یکشنبه 28 تیر‌ماه سال 1394 @ 15:43

برگزیدگان چهاردهمین جشنواره پایان نامه های قرآنی معرفی شدند

برگزیدگان چهاردهمین جشنواره پایان نامه های قرآنی معرفی شدند


پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری

برگزیدگان چهاردهمین جشنواره پایان نامه های قرآنی دانشجویان همزمان با اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه قرآن کریم معرفی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ شب گذشته همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه قرآن کریم، برگزیدگان چهاردهمین جشنواره پایان نامه های قرآنی کشور معرفی شدند و از آنها با حضور دکتر سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تقدیر به عمل آمد.

بر این اساس از : محمد جانی‌پور، رتبه اول مقطع دکترا با عنوان «تحلیل اختلاف قرائات قرآن کریم در احادیث اهل بیت(ع)»، داوود افقی، رتبه دوم مقطع دکترا با عنوان «روش‌شناسی پاسخ به شبهات اعتقادی در قرآن»، سمانه غیاثی، رتبه سوم مقطع دکترا با عنوان «بررسی و تحلیل مناظرات قرآنی»، قاسم درزی، رتبه سوم مقطع دکترا با عنوان «روش‌شناسی مطالعات بین رشته‌ای در علوم انسانی و مطالعات قرآنی»، علی‌اکبر رستمی، شایسته تقدیر در مقطع دکترا با عنوان «تجلی قرآن در حیات سیاسی امام خمینی(ره)»، مجید خزاعی، شایسته تقدیر در مقطع دکترا با عنوان «روش‌شناسی تطبیقی تفاسیر فقهی شیعه و اهل سنت»، معصومه حبیبی افراتختی، رتبه اول مقطع کارشناسی ارشد با عنوان «تقابل‌های دوتایی در سوره مبارکه لیل»، سیده فاطمه زهرا حسینی، رتبه دوم مقطع کارشناسی ارشد با عنوان «چیستی تبرج و معیارهای آن»،سعدیه کردپور، رتبه سوم مقطع کارشناسی ارشد با عنوان «بررسی منتخبی از نگاره‌های قصص قرآنی با رویکرد آیکونوگرافی»، سجاد شفیع‌پور بروجنی، شایسته تقدیر در مقطع کارشناسی ارشد با عنوان «ارتباط آوایی ـ محتوایی در آیات قرآن کریم»، فاطمه گودرزی، رتبه اول مقطع کارشناسی با عنوان «دوستی با جنس مخالف از منظر قرآن و حدیث»، مریم دوستی، رتبه دوم مقطع کارشناسی با عنوان «رفاه‌طلبی در دنیا و پیامدهای آن از منظر قرآن و نهج‌البلاغه» و میثاق اطاقی، رتبه سوم مقطع کارشناسی با عنوان «تصویرسازی هنری آیات بهشت و جهنم در قرآن» تجلیل شد.

شایان ذکر است جشنواره پایان نامه های قرآنی هرساله در ماه مبارک رمضان به همت اداره فعالیت های قرآنی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می گردد.

انتهای خبر / پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم / کد خبر 24071 / مجید شجاعی


توجه:


به آقای محمدجانی پور برای این موفقیت تبریک عرض می کنم.

لازم به ذکر است که رساله دکتری ایشان با راهنمایی دکتر مهدی ایزدی و مشاورت دکتر احمد پاکتچی و اینجانب (حسن بشیر) دفاع گردید و نمره عالی به دست آورد.

یکی از نوآوری های این رساله بکارگیری روش عملیاتی تحلیل گفتمان (پدام) که روش پیشنهادی اینجانب است در متون دینی است.

پایان نامه کارشناسی ارشد آقای جانی پور قبل از این نیز در جشنواره فارابی جایزه گرفته بود. این پایان نامه به صورت کتاب با عنوان : اخلاق در جنگ: تحلیل محتوای مکاتبات امیرالمؤمنین (ع) و معاویه است که با مقدمه اینجانب (حسن بشیر) و توسط انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) منتشر شده است.

این موفقیت را مجددا به جناب آقای جانی پور تبریک عرض می کنم.

حسن بشیر

28/4/1394


نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد